بیروت بازگشت

بیروت شهری بندری است که بر روی دماغه‌ای کوچک و درکنار دریای مدیترانه قرار گرفته و بزرگ‌ترین شهر و پایتخت کشور لبنان است. قسمت شمالی بیروت را کوهستان و شمال و جنوب این شهر را سواحلی زیبا احاطه کرده اند. شهر بیروت در میانه کرانه مدیترانه‌ای لبنان و بر روی یک شبه جزیره جای گرفته‌است. این شهر کانون فرهنگی منطقه خود است و از دیدگاه رسانه‌ای، تئاتر، فعالیت‌های فرهنگی و زندگی شبانه در جهان عرب نام‌دار است. بیروت را پاریس خاورمیانه لقب داده اند؛ لقبی که با سفر به آن متوجه می شوید که چندان هم اغراق آمیز نیست؛مجسمه ها ، سنگ فرش های خیابان ، سبک متفاوت زندگی در کـنار یکدیگر و تاریخی که هزاران قصه از آن بیرون آمده، می تواند کمی شباهت را توجیه کـند. به تمام این ها هم جواری آب های مدیترانه را هم اضافه کنید.به هر حال این شهر، پایتخـت لبنان است؛ کشوری که همیشه عروس، بهار و یا بهشت شرق لقب گرفته است.

ì صخره های روشه (Raouche Rock)

صخره های بسیار زیبایی که به صخره های عشق یا صخره های کبوتر معروفند و نماد شهر بیروت محسوب می شن. این صخره ها در غرب شهر قرار گرفتن. دلیل اینکه به این صخره ها، صخره های عشق می گویند این است که بعد از مرگ یه هنرپیشه معروف شهر ۳ تا از هوادارانش به بالای این صخر می رن و خودشون رو به پایین پرت می کنن، بعد از اون هم این صخره به نمادی تبدیل می شه که هرکسی عاشق باشه و عشقش رو از دست بده این صخره رو برای مرگ انتخاب می کنه. این صخره از دیدنی ترین جاذبه های شهر بیروت محسوب می شود.

ì منطقه گردشگری حریصا (Harissa)

این منطقه در ارتفاعات بالای کوه ، روبروی دریای مدیترانه قرار داره. شهرت این منطقه به خاطر وجود مدفن سیده لبنان یا همان بانوی مذهبیه. یادبود بانوی لبنان بر سر مزارش ، مجمسمه ای بلند بالاست که از کیلومترها دورتر قابل رویت است. در منطقه ی حریصا ۴ تا ۵ کلیسای دیگه هم وجود داره. لذت دیدن دریایی آرام و آبی از حریصا وصف نشدنیه . گردشگر ها با تله کابین از منطقه ای کنار دریا به بالای کوه می رن و مناظری بی نظیر رو تماشا می کنند.

ì مسجد محمد امین (Mohhamad Al Amin Mosque)

مسجد محمد الامین مسجدی در نزدیکی میدان شهدا، در مرکز شهر بیروته. نمازگزاران این مسجد بیشتر مسلمانان اهل سنت اند. این مسجد بین سال های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۷ ساخته شد و بانی اون نخست وزیر قبلی لبنان رفیق حریری بوده، که بعد از فوتش در همین مسجد مدفون شد. عزمی فاخوری معمار این مسجد، از تلفیق هنر عثمانی گنبد این مسجد رو فیروزه ای رنگ انتخاب کرد به همین خاطر این مسجد به مسجد سلطان امیر احمد در استانبول شباهت زیادی داره. این مسجد بزرگ ترین و زیباترین مسجد لبنان به حساب میاد.

ì غار جعیتا (Jeito Grotto)

غار جعیتا غاری مرکب متشکل از دو غار سنگ آهکی کارستی جدا از هم اما متصل به همدیگه ست، که غار بالایی ۲٬۱۳۰ متر و غار پایینی ۶٬۲۰۰ متر طولشه و در مجموع، گستره ای به طول تقریباً ۹ کیلومتر رو در بر می گیره. این غار که طولانی ترین غار مرکب در خاورمیانه به شمار می رود یکی از ۱۴ فینالیست برای انتخاب عجایب هفتگانه طبیعت در سال ۲۰۱۱  بوده است. این غارها که در طول میلیون ها سال و در پی حل شدن سنگ آهک های ترک خورده بر اثر جریان آب های زیرزمینی و اسید کربنیک موجود در آب باران به وجود آمدند.

ì خیابان اشرفیه (Ashrafieh Street)

خیابان اشرفیه یکی از دیدنیهای بیروت و پاتوق دوست داشتنی این شهر هستش. موزه ملی بیروت در نزدیکی خــیابـان اشرفیه قرار داره. اگر تصمیم دارید هر شـــــب و روزی که در لبنان هستید خوش بگذرونید و دسترسی خوبی به جاهای دیدنی شهر داشته باشید سعی کنین تو هتل های این خیابون مستقر شین. در واقع می شه گفت خیابان اشرفیه با وجود هتل های گران قیمتی که داره یکی از بهترین انتخاب ها برای اقامت کردنه. خیابان اشرفیه یکی از بهترین جاذبه های گردشگری بیروت و دیدنیهای لبنان به شمار میرود.

ì موزه ملی بیروت (National Museum Of Beirut)

یه موزه سه طبقه تو شهر بیروت، که کلکسیون بی نظیری از سیر تاریخ و تمدن این شهر رو به نمایش گذاشته است. این موزه از جاذبه های مهم بیروت به حساب میاد و توش پیکر کوروش بزرگ هم به نمایش گذاشته شده است.

ì حمام رومی بیروت (Roman Bath Beirut)

این حمام در طی بازسازی شهر پس از جنگ کشف شده و در کنار آثار باستانی سرای کبیر که توسط عثمانی ها در سال ۱۸۴۹ ساخته شده، قرار دارد. حمام رومی یکی از بهترین جاذبه های گردشگری بیروت و دیدنی های لبنان به شمار می رود.

ì موزه سورسوک (Nicolas SurSock Museum)

ساختمان این موزه خود به تنهایی نمونه ای از قصرهای قرن هجدهم لبنانِ و بسیار زیبا و دیدنی است، جدا از اون بسیاری از آثار هنری لبنان و بین الملل رو در خود جای داده است.

ì کلیسای جامع سنت جورج مارونی (Saint George Maronite Cathedral)

کلیسای جامع سنت جورج مارونی از دیگر دیدنی های بیروت در میدان ساعت و در کنار مسجد محمد امین واقع شده است. این کلیسا قلمرو مذهبی اسقف اعظم در لبنان است. ساخت کلیسای جامع سنت جورج مارونی با نمای نئوکلاسیک و با الهام از طرح کلیسای سانتا ماریا دی مگیوره، در سال ۱۸۸۴ آغاز شد و در سال ۱۸۹۴ به پایان رسید.

ì سرای کبیر"سرای بزرگ" (Grand Serail)

سرای کبیر یا سرای بزرگ که مقر نخست وزیر لبنانِ درست بالای یک تپه واقع شده و در مرکز بیروت چند خیابان دور از ساختمان مجلس لبنان قرار گرفته است . سرای کبیر یک اثر تاریخیِ که بخش های تاریخی مهمش، ساخته شده در دروان عثمانی می باشد که بازدید از آن به همه ی گردشگران پیشنهاد می شود.

ì برج پلاتینوم (PlatinumTower)

این برج که بلندترین ساختمان در بیروتِ، کنار خلیج مارینا در منطقه مرکزی شهر قرار گرفته است.

ì موزه ای یو بی (AUB Archaeological Museum)

موزه ای یو بی یکی از دیدنی های بیروت و از قدیمی ترین موزه های خاورمیانه است که در سال ۱۸۶۸ ساخته شده است. این موزه، مجموعه ای دیدنی از ابزار آلات لبنان و خاورمیانه را دارد که میتوان به اسلحه ها، ابزارها، سنگ های چخماق، مجسمه های سفالی رنگی، جواهرات و سکه های عربی مربوط به قرن پنجم بعد از میلاد مسیح اشاره کرد. موزه ای یو بی یکی از بهترین جاذبه های گردشگری بیروت و دیدنی های لبنان به شمار می رود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://118safar.com/files/fa/news/1394/3/20/2160_939.jpg

 

 

travel

تورها

تور لبنان

تور لبنان

  هواپیمایی ماهان هر هفته پنج شنبه ها مشاهده

هتل ها