گوا بازگشت

گوا نام شهری بندری در کشور هندوستان است که قدمت آن به سیصد سال قبل از میلاد می‌رسد. ایالت گوا کوچک‌ترین ایالت هندوستان است که در ساحل غربی این کشور در منطقه‌ی کونکان قرار دارد.طبیعت گوا با تپه‌های بسیار سبز در کنار رودهای فراخ با کشتزارهای برنج، نخل‌های فراوان و سایر درختان گرمسیری جلوه بسیار زیبایی دارد. وسیع‌ترین سواحل و مراکز تفریحی ساحلی هند در گوا قرار دارد و این شهر سالانه از صدها هزار گردشگر داخلی و خارجی پذیرایی می‌کند. سواحل گوا پهناور بوده و آفتابی درخشان و زیبا دارد. ۴۵۱ سال حکومت پرتغال بر این منطقه، باعث شده که تمام شهرها و حتی روستاهای گوا فرهنگی خاص داشته باشند.

در ادامه با تعدادی از بهترین و زیباترین جاذبه‌های تفریحی و گردشگری گوا که سالانه صدها هزار جهانگرد و مسافر را جذب خود می‌کنند، آشنا می‌شویم.

ì سواحل گوا: شهر گوا علاوه بر طبیعت بسیار زیبا و سرسبز و پردرخت خود، سواحلی بسیار زیبا و آرام و گرم و لذت‌بخش دارد. در این سواحل شنی زیبا، درختان نارگیل و خرما بسیار فراوان است. این شهر به سبب همین سواحل گرم و آفتابی‌اش شهرت جهانی کسب کرده است و توانسته جهانگردان بسیاری را هرساله جذب خود کند.

ì کلیسای بوم ژیزوس: کلیسای بوم ژیزوس در منطقه‌ی گوای کهنه فرار دارد. در این کلیسا جسد مومیایی‌شده‌ی مبلغ دین مسحت، زاویر مقدس در تابوتی شیشه‌ای نگهداری می‌شود. ساخت این کلیسا در سال ۱۵۹۴ میلادی شروع‌شده و یازده سال به طول انجامیده است.

ì پناهگاه سلیم علی: سلیم علی نام پناهگاهی طبیعی برای پرندگان در شهر گوا هست. این پناه گاه از مشهورترین مناطق زیستی جانوران وحشی در هندوستان است.

ì تندیس گاندی: تندیسی زیبا از گاندی رهبر آزادی‌خواه هندی در گوا ساخته‌شده است که یکی از پر عکس‌ترین مکان‌های محبوب گردشگران است.

ì کلیساها: از دیگر جاذبه‌های پربازدید و زیبای شهر گوا، کلیساهای سنت فرانسیس و کلیسای جامع گوا می‌باشند که موردعلاقه و محبوب گردشگران و جهانگردان هستند. البته از تماشای معبد ماهاسیا، کلیسای پتناجیم، کلیسای سنت آندرو و کلیسای مارگو نیز نباید به‌هیچ‌وجه غافل شد.

ì مراکز خرید شهر گوا: گوا مراکز خرید بسیار شیک و مدرن و زیبایی دارد که آخرین مدهای لباس و انواع سوغاتی‌های شهر را عرضه می‌کنند. بازارهای مارگو، ماپوسا و آنجونا پراقبال ترین و بهترین مراکز خرید این بندر زیبا هستند.

ì غذاهای گوا: گوا دارای رستوران‌های متعدد و متنوعی است که انواع غذاهای پرتغالی، هندی و غربی را طبخ می‌کنند. در اغلب رستوران‌های گوا گوشت گاو و گوشت خوک سرو می‌شود، بهتر است مسلمانان در هنگام سفارش غذا به نوع گوشت آن توجه داشته باشند.

ì آب و هوای شهر بندری گوا: شهر بندری گوا معمول در اکثر مواقع سال آب‌وهوایی گرم و شرجی دارد. که البته این امر برای ماهی گران و سایر استفاده‌ها از دریا چون شنا و قایق‌سواری بسیار مناسب است. گرم‌ترین ماه سال در گوا ماهی است که در آن دمای هوا تا سی‌وپنج درجه‌ی سانتی‌گراد بالا می‌رود. از ژوئن تا سپتامبر در گوا باران‌های موسمی، موسوم به مانسون می‌بارد. بیشترین بارندگی در این شهر در ماه‌های اوت و ژوئیه اتفاق می‌افتد. فصل سرما در این شهر تفریحی و زیبا نسبت کوتاه است و از اواسط دسامبر شروع می‌شود و تا اواخر فوریه ادامه دارد.

 

 

 

travel

تورها

هتل ها