مارماریس بازگشت

مارماریس یکی از شهرهای بندری در سواحل چشم نواز مدیترانه است که در جنوب غرب ترکیه و در استان موغلا واقع شده است و به‌دلیل واقع شدن میان رشته‌کوه‌های کنار دریا بسیار مشهور است .مـارمـاریس یکی از مهم ترین مراکز تجـمع کشتی‌ها در ترکیه و همچنین مرکزی برای برگزاری مسابقات اتومبیل‌رانی و کشتیرانی و غواصی به شمار می رود.

مارماریس به واسطه داشتن آب و هوای مدیترانه ای در زمستان نیز دارای هوای معتدل بوده و امکان شنا کردن در آب های نیلگون مدیترانه وجود دارد. همچنین کوه های مرتفع و بهم فشرده و جنگلهای کاج اطراف خود و درختان چنار پهن برگ و درختان کمیاب، پوشش گیاهی مارماریس را تشکیل می دهد.

جاذبه های توریستی مارماریس عبارتند از:

ì آبشار تورگورت

آبشار تورگورت که از ارتفاع ۱۰ متری سرازیر می شود از جاده روستای تورگوت که در ۳۵ کیلومتری مارماریس قرار دارد با یک پیاده روی ۱۵ دقیقه ای قابل دسترسی است.

ì لوریما

بنای لوریما در منطقه ای که قبلا به نام Oplosika  (توپخانه) خوانده می شد و اکنون در منتهی الیه جنوب غربی شبه جزیره بوزبورون قرار دارد ساخته شده است. جالب ترین بنا در محوطه مسکونی، استحکاماتی است که بروی بورونباشی واقع شده و بخوبی حفاظت گردیده می باشد. در این استحکامات که در کناره جزیره رودوس و از سنگ های تراشیده شده منظم ساخته شده ۹ برج مربعی وجود دارد. امروزه فقط برج شمالی آن قابل مشاهده است.

ì هیداس

بنای باستانی هیداس در تفریحگاه سلیمیه واقع در شمال جزیره بوزبورون واقع شده است. خرابه حصار هیداس در ۳۵ کیلومتری مارماریس و بروی جاده Erine-Bybassion قرار دارد. در جنوب این خرابه ها یک آرامگاه دیده می شود. در ۳ کیلومتری هیداس نیز یک برج نگهبانی ساحلی و چند گور بروی این برج قرار دارد. گفتنی است که این بنا یکی از مهمترین جاهای دیدنی مارماریس محسوب می شود.

ì قلعه مارماریس

قلعه مارماریس که به نظر می رسد از سوی ion  ها ساخته شده باشد در دوره اسکندر کبیر بازسازی شده و از طرف سلطان سلیمان قانونی در اثنای مسافرت به رودوس در سال ۱۵۲۲ به وسعت زیادی توسعه یافته و تعمیر گردیده است. از بالای قلعه می توان در شب و روز مناظر بدیع مارماریس را مشاهده نمود. از دیگر دیدنی های مارماریس میتوان به آموس، پاموک کاله، کاستابوس، آرامگاه ساربانا، مقبره های باستانی، ساحل لاک پشت و حمام گِل دالیان اشاره کرد.

 

 

travel

تورها

هتل ها