بلگراد بازگشت

بلگراد پایتخت و بزرگ‌ترین شهر در کشور صربستان است. این شهر که در حد فاصل رودخانه‌های دانوب و رود ساوا قرار گرفته بیش از ۱/۲۰۰٫۰۰۰ نفر سکنه دارد که با احتساب محدوده حومه شهر جمعیت آن به بیش از دو میلیون می‌رسد و از این‌رو بلگراد یکی از بزرگترین شهرهای جنوب شرق اروپاست. شهر بلگراد حدود ۳.۶ درصد از مساحت خاک صربستان را شامل می‌شود و ۱۵ درصد از جمعیت این کشور در بلگراد ساکن هستند.

در زیر به برخی از جاذبه های توریستی بلگراد اشاره می کنیم:

ìبازدید ازقلعه بلگراد (The Belgerde Fortress)

قلعه ی بلگراد یکی از دیدنی های این شهر و کشور صربستان می باشد که دیدن آن را به همه پیشنهاد می کنیم. به گزارش لست سکند، این قلعه در محل تلاقی دو رودخانه ساوا و دانوب ، در منتهی الیه قسمت جدید بلگراد واقع شده است.

این قلعه از سال 1979 تحت حفاظت مجموعه فرهنگ و گردشگری این کشور می باشد. در سال های دور این قلعه نماد مقاومت و دفاع از شهر بلگراد بوده است و اکنون به یکی از جاذبه های این شهر بدل شده است.

ì استراحت در Ada Ciganlija

این محل که به شکل کوتاه آن یعنی Ada مشهور است، در کنار رود ساوا (Sava) واقع شده است و دارای ساحلی زیبا می باشد. در این محل یک دریاچه ی مصنوعی نیز ایجاد شده است که باعث ایجاد تفریح در بستر این دریاچه و همچنین مناظر زیبایی برای این منطقه و طبیعت آن شده است.

ì قدم زدن در خیابان Kenz Mihailova

این خیابان که به خیابان Prince Michael نیز شهرت دارد، به عنوان مشهورترین خیابان بلگراد شناخته می شود. همچنین این خیابان بهترین محل برای خرید می باشد. انواع مراکز خرید این شهر در این مکان واقع شده اند. همچنین این خیابان به دلیل قدمت آن، تحت حفاظت میراث فرهنگی این شهر قرار دارد.

ì بازدید از رودخانه ی زیبای دانوب

دانوب (Danube) رودخانه‌ای ۲۸۵۰ کیلومتری است در اروپای مرکزی که از جنگل سیاه در آلمان سرچشمه می‌گیرد و در ناحیه ی دلتای دانوب در کشور رومانی به دریای سیاه می‌ریزد. این رودخانه پس از گذر از چند کشور وارد صربستان نیز می شود که در این خطه و شهر بلگراد می توان از زیبایی های آن دیدن کرد.

لازم به ذکر است که رودخانه ی دانوب از کشورهای رومانی، مجارستان، صربستان، اتریش، آلمان، بلغارستان، اسلواکی، کرواسی، اوکراین و مولداوی عبور می‌کند.

ì بازدید ازکلیسای جامع سنت ساوا (Church of Saint Sava)

کلیسای جامع سنت ساوا یک کلیسای ارتدکس در بلگراد صربستان است که بزرگترین کلیسای جامع ارتدکس در ناحیه بالکان به شمار می‌رود و همچنین یکی از برزگترین کلیساهای جامع ارتدکس در دنیا نیز هست. این سازه به ساوا اختصاص یافته‌است. ساوا کسی بود که کلیسای ارتدکس صربستان را بنا نهاد و تاثیر مهمی بر تاریخ قرون وسطی در صربستان داشت. تمام ساخت بنا با کمک مالی مردم بوده‌است.

با اینکه نام رسمی آن کلیسای جامع است اما یک کلیسای جامع محسوب نمی‌شود زیرا محل کار اسقف اعظم شهر بلگراد کلیسای جامع سنت مایکل است نه سنت ساوا .

ì بازدید از موزه ی نیکلا تسلا (Nikola Tesla Museum)

نیکلا تسلا، مخترع، مهندس برق و مهندس مکانیک صربی الاصل آمریکایی است. وی بیشتر به دلیل سهمش در طراحی سیستم نوین برق‌رسانی براساس جریان متناوب (AC) شناخته می‌شود.

تسلا پیش از مهاجرت به آمریکا، در زمینه مکالمه از راه دور و مهندسی برق تجاربی کسب کرده بود. وی در سال ۱۸۸۴ به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد تا در شهر نیویورک برای توماس ادیسون مشغول به کار شود. تسلا پس از مدتی کوتاه با کمک حامیان مالی فعالیت مستقل خود را آغاز و با احداث آزمایشگاه‌ها و کارخانجاتی، اقدام به تولید طیف گسترده‌ای از محصولات الکتریکی کرد. هم اکنون موزه ی نیکلا تسلای بلگراد، یکی از نقاطی است که می توان در بازدید از پایتخت صربستان، از آن دیدن نمود.

ì بازدید از موزه ی هوانوردی بلگراد

این موزه که قبلا به نام موزه هوانوردی یوگسلاوی مشهور بود، یکی دیگر از نقاطی است که میتوان در بازدید از شهر بلگراد از آن دیدن کرد. این موزه در سال 1957 بنا گردیده است و درست در کنار فرودگاه نیکلا تسلای بلگراد واقع شده است. این موزه بیش از 200 فروند هواپیما که در نیروی هوایی یوگوسلاوی مورد استفاده قرار گرفته را در خود جای داده است.

ì بازدید از باغ وحش بلگراد

باغ وحش بلگراد در مرکز این شهر در پارک Kalemegdan واقع شده است. این باغ وحش در سال 1936 بنا شده است و یکی از قدیمی ترین باغ وحش های اروپا به شمار می رود. این باغ وحش از نظر مساحتی زیاد بزرگ نیست و فقط 7 هکتار مساحت دارد ولی بیش از 2000 حیوان رو که از 270 گونه ی جانوری هستند را در خود جای داده است.

 

 

 

 

 

 

 

travel

تورها

هتل ها